BLOG BYL AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVEN

BLOG BYL AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVEN

BLOG BYL AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVEN

BLOG BYL AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVEN

BLOG BYL AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVEN

BLOG BYL AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVEN


Třídní kronika

PŘÁNÍ BUDOUCÍM SEKUNDÁNŮM - od profesorky Filsakové

31. srpna 2011 v 21:00 | loom.blog.cz | zákaz kopírování jakýchkoli článků bez svolení autora
Ahoj, měla jsem v plánu vám na prázdniny poslat různé techniky v GIMPu. Zdálo se mi, že Vás program bavil. Ale pak jsem si řekla, že musíme všichni přes prázdniny odpočívat a nesedět u PC. Tak alespoň malé přání všem sekundánům do nového školního roku (viz příloha). GIMP budete opakovat a procvičovat s kolegou Horčičkou, takže si ho užijete až dost.

Barbora Filsaková

PS: Ty růže, které jsem od vás dostala, vydržely skoro 3 týdny! A moc mě celou dobu těšily.

Neplánovaný výlet na Brada

29. června 2011 v 12:32 | loom.blog.cz | zákaz kopírování jakýchkoli článků bez svolení autora
- ve výstavbě -

Sportovní kurz - CYKLÁK

29. června 2011 v 12:31 | loom.blog.cz | zákaz kopírování jakýchkoli článků bez svolení autora
Toto bylo krásných pět dní strávených jak se svou třídou, tak i se druháky. Celý kurz jsme zahájili 30km jízdou do Vesce, kde jsme se v chatkách ubytovali. Další dny jsme za doprovodu p. profesora Špicara, Mádleho, Šimánka a pí. profesorky Benešové a Hlavové vyzkoušeli nejrůznější aktivitky jako orientační běh, slaňování nebo střílení ze vzduchovky. To vše podporoval pan domácí Kovář, který obvykle říkal 'dobré vráno' a 'na schovávanou' a také ochotně prodával nanuky, Birelly a jiné dobrůtky. Také jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži hru na bludičky (studenti se snaží dostat z jiné chatky do své chatky a profesoři je chytají) a taky 'Jak co nejvíce znečistit bazén'. Na kurzu jsme se naučili vyměňovat duše a používat lepení. Kolo jsme používali výhradně jako dopravní prostředek. Celých úžasných pět dní jsme završili 30km trasou zpět do Jičína.

Dobro a zlo

12. května 2011 v 17:09 | loom.blog.cz | zákaz kopírování jakýchkoli článků bez svolení autora
Tyhle dva dny (2. - 3. 5. 2011) byly pro některé z nás možná osudové, možná nezáživné, možná ale plné legrace. Zjistili jsme, že máme jak světlé, tak stinné stránky, překvapili jsme se navzájem (o tom by mohl vyprávět jeden nejmenovaný student =)). Poznali jsme ale i nové lidi, Janičku, Romču, Marušku a Mišu. Nevím jak vám, ale mě se nechtělo vůbec domů....tahle vybraná fotka svědčí za vše.


Pochod I.

12. května 2011 v 17:00 | loom.blog.cz | zákaz kopírování jakýchkoli článků bez svolení autora
První třídní pochod se uskutečnil......já už ani nevím =) Chtělo by to zopáknout. =) Budete někdo tak hodný a napíšete mi prosím to datum? Moje hlava už trochu zapomněla =)

Sukňový den (1.)

25. března 2011 v 15:31 | Iva
Dneska se u nás konal sukňový den. Skoro všechny holky přišly v sukních různých dýlek a vypadalo to fantasticky. Je to neoficiálně vyhlášený svátek dívek 1. C, který vymyslela Máňa Sajdlová. Za to bych jí chtěla moc poděkovat, protože mě její nápad přišel geniální. Hlásněte si, jestli vám taky a třeba se ujme až do maturity =)

Taháček na AJ :D

20. února 2011 v 15:40
tahák

Vysvědčení

31. ledna 2011 v 20:48 | Iva
Dne 31. 1. 2011 jsme všichni dostali svoje první LGčkovské vysvědčení. Měli jsme nejlepší průměr ze všech tříd na škole. Ve třídě bylo neuvěřitelných třináct vyznamenání a jedny samé jedničky patřící Jíťušce Šimákové =) Congratz =) 

Samozřejmě bylo připomenuto, jak jsme se rozjeli a jak jsme u všeho hluční. Já si říkám: ,,A co? No tak jsme trošku hlučnější, ale rozumíme si a to nám musí minimálně do maturity vydržet!" 

//Teď trochu mimo hru - lidi klaním se vám a jsem hrozně ráda, že jsem kdy měla tu příležitost vás poznat =) (je to tak dojemný, až mi tečou slzy na klávesnici ♥)
Adaptační procházka

18. ledna 2011 v 18:37 | Iva
V pondělí, 6. září 2010, jsme se zúčastnili adaptační procházky okolo Jičína. Cílem této procházky bylo poznat se s lidmi z 1. C. Nejenom děti mezi sebou, ale také aby nás lépe vnitřně poznaly paní profesorka třídní a paní profesorka Horčičková.
Sešli jsme se v naší třídě a potom jsme se po oblečení vydali přes koupaliště na Brada. V Kbelnici jsme si přečetli informační tabuli o válce v roce 1866. Když jsme se všichni poučili o válce, prošli jsme skrz zahrádkářskou kolonii k Bílému mlýnu. U Bílého mlýna jsme hráli první seznamovací hry. Řadili jsme se vždy podle pokynů paní profesorky Horčičkové. Potom nás paní profesorka třídní nechala vylosovat předměty. Předměty byly vždy v páru a podle předmětů jsme se dali do dvojic. Po cestě jsme si o sobě měli ve dvojicích vyprávět. Co jsme se o sobě navzájem dozvěděli, to jsme potom měli na Bradech říct. Dalším úkolem bylo seřadit se do skupin a zvolit si vedoucího. Vedoucí měl nakreslit Valdštejnovo náměstí v Jičíně, které jsme potom měli vytvořit z různých přírodnin. Skupiny pak chodily od jednoho výtvoru k dalšímu a bodovaly. Z Brad jsme šli do Dílců. Tam jsme se pod stromem zastavili a paní profesorka vysvětlila další hru. Házeli jsme si klubíčko a vytvářeli přitom jakousi síť, kterou jsme poté přenášeli o pár metrů dál. Moc se nám to nedařilo. Nějaké bavlnky se přetrhly, tak nakonec síť nebyla celá. Když jsme si takhle zničili síť, nezbylo nám nic jiného, než hrát další hru. Vymysleli jsme si zvíře, kterým bychom chtěli být a proč. Potom jsme ta zvířata pantomimicky předváděli. Bylo to legrační a zábavné. Když jsme si všechno z pod stromu sbalili, odešli jsme zpět k naší škole.
Myslím si, že procházka alespoň částečně splnila svůj účel. Jsem ráda, že pro nás pan ředitel toto povolil a jsem ráda, že s námi šly paní profesorky. Adaptační procházka se nám moc líbila ♥

Zdroje:
  • slohová práce Jíti Šimákové (promiň, musím uvést zdroj ♥)
 
 

Reklama